Muud ravivõimalused

NephroCare’i keskus – eraldi raviruum
Muud ravid

NephroCare pakub patsiendi konkreetsetele vajadustele vastavaid lisaravisid, tagades seega ägeda neeruvigastuse tõhusa ravi.

Terapeutiline aferees on ravivorm, millega eemaldatakse filtreid ja absorbereid kasutades verest patogeenseid aineid.

Äge dialüüs

Äge neerupuudulikkus on neerufunktsiooni äkiline peatumine. Seda põhjustab sageli neerudekaudse vereringe ajutine häirumine, näiteks müokardiinfarkti või sepsise tõttu.
Järsk langus glomerulaarfiltratsiooni kiiruses (GFR) põhjustab mitmesuguseid häireid, mis võivad olla muuhulgas häired uriini eritumises, üleliigne vedelik, neerudes peetunud mikroosakeste suurenenud hulk, metaboolne atsidoos, elektrolüütide tasakaaluhäired (nt hüperkaleemia) ja muud ureemilised tüsistused.
Seega on kuni neerufunktsiooni potentsiaalse taastumiseni vajalik ajutine kehaväline verepuhastus (dialüüs). Äge neerupuudulikkus ei põhjusta üldjuhul püsivat elundikahjustust ega eritusvõime kadu ja õige raviga on see sageli pöörduv ning päädib täieliku taastumisega. Kuid mõnel juhul võib äge neerupuudulikkus progresseeruda krooniliseks neeruhaiguseks.

Terapeutiline aferees

Terapeutiline aferees on kehaväline verepuhastamise protseduur. Afereesi nimi tuleb kreekakeelsest sõnast „aphairesis“, mis tähendab eemaldamist, ära võtmist.

Terapeutilise afereesiga eemaldatakse patsiendi verest või plasmast valikuliselt patogeenseid komponente. Üks levinud meetodeid on terapeutiline plasmavahetus, mille käigus eraldatakse kõik plasmavalgud, mitte ainult patogeenid. Kaotatud plasma asendatakse albumiini, kolloidlahuste ja/või tervetelt doonoritelt saadud värske külmutatud plasmaga. Selle meetodi tõttu hakati arendama selektiivseid ja spetsiifilisi vere ja plasma puhastussüsteeme.

Patogeensete ainete valikuline eemaldamine (nt LDL, autoantikehad, maksatoksiinid) parandab patsiendi tervist, eriti olukordades, kus standardravi ei ole piisav.