Hispaania

Hispaania – alati päiksele järgnedes

Koidu ajal värvib Hispaania päike taeva punaseks, päeva jooksul liigub ta taevas ereda ja kollasena ning õhtul on ta punane pall, mis kaob aeglaselt horisondi taha.

Mõelge Hispaaniast ja te mõtlete päikese peale. Ja kes iganes mõtleb päikese peale, mõtleb sageli ka mere ja liiva peale. Hispaanias on kõike kolme külluses. Põhjast lõunasse ja idast läände ei saaks peaaegu suuremat kontrasti esineda.

Põhjast leiate te kütkestava, konarliku Atlandi ranniku kauni Bilbao ja San Sebastiani linnaga. Läänest, veidi rohkem sisemaalt, leiate kuulsa Santiago de Compostela palverändurite keskuse, mis märgistab Jaakobitee lõppu. Seejärel leiate lõunast tasased Andaluusia rannad. See piirkond hõlmab paljude inimeste ettekujutust Hispaaniast: flamenko, valged villad ja šerri.

Või ehk on selleks hoopis Vahemere saared Ibiza ja Mallorca? Või La Mancha riigi südamikus, kus Don Quijote ja Sancho Panza tuuleveskitega võitlesid? Hispaania on nii mitmekesine ja paljunäoline. See on suurel määral tänu tema tormisele ajaloole. See riik on olnud alati mitmete eri kultuuride sulatuspotiks. Siin on sajandeid kohtunud ida ja lääne mõjud. Roomlased valitsesid maa üle rohkem kui 700 aastat ja mitu järgnevat aastat dikteerisid Pürenee poolsaare saatust maurid, sissetungijad Araabiast ja Põhja-Aafrikast. Tänapäevani on võimalik näha mitmeid suurepäraseid ehitisi.

Tuntuimaks neist on Alhambra, Lõuna-Hispaanias Granadas asuv maailmakuulus mauride palee ja kindlusekompleks, mis ehitati 14. sajandi keskpaigas. Kuulus Mezquita, Cordoba endine mošee, lummab samuti külastajaid valguse ja varjude mänguga ning lugematute sammastega.

Hispaania näitab oma leebet külge kevadeti ja sügiseti. Päike ei ole siis nii tugev ja paljudes kohtades on loodus värske ja värvikas. Lisaks sellele on linnades, randadel ja peamiste vaatamisväärsuste ümber sageli palju vaiksem. Suve kõrghooajal võib temperatuur tõusta oluliselt üle 30 kraadi. Koos Hispaania ranniku, kultuuri ja kliimaga, on paljud inimesed lummatud ka selle pingevabast elustiilist. Või on selle põhjuseks päike, mis kõigi tuju tõstab? Tõe välja selgitamiseks peate te lihtsalt sinna minema.

Sihtkohtade vihjed

Madrid

Madrid on Hispaania pealinn rahvaarvuga üle kolme miljoni. See on kosmopoliitne linn, ärikeskus, avaliku halduse, valitsuse, Hispaania parlamendi peakorter ning Hispaania kuningliku perekonna kodu.

Kunst ja kultuur on Madridi elu keskmeks. Linnas on 73 muuseumi, mis katavad kõik inimteadmiste alad. Kõige olulisemad on Prado muuseum, üks maailma suurimatest kunstigaleriidest, Thyssen-Bornemisza muuseum enam kui 800 maali, skulptuuri ja gobelääniga, mis on pärit vanimatelt hollandi meistritelt kuni kõige moodsamate trendideni, ning Reina Sofía riiklik kunstikeskus, mis on pühendatud Hispaania kaasaegsele kunstile, kus on teiste hulgas Picasso, Joan Miró, Salvador Dalí ja Juan Gris’ tööd.

Madridi laitmatud pargid ja aiad kutsuvad elanikke ja külastajaid ühtmoodi päikest nautima, jalutama, sõudma või oravaid toitma. Retiro park, mis oli kunagi Hispaania monarhide mänguväljakuks, ning ka Casa de Campo ja Juan Carlos I park, teevad Madridist Euroopa ühe kõige rohelisema pealinna.

Madrid hiilgab kontsertide, näituste, ballettide, teatriproduktsioonide ja uusimate linastustega. Te võite proovida laia valikut parimast Hispaania ja rahvusvahelist köögist, või lasta end lummata selle baaridel ja tavernadel. Need on vaid mõned Madridi vabaajategevuste võimalused, millele võib lisanduda ahvatlev poodlemine kõige traditsioonilisemates ettevõtetes ja maailmakuulsates outlet’ides, mis müüvad parimaid rahvusvahelisi brände.

Leidke dialüüsikeskus Madridis

Kataloonia ja Barcelona

Kataloonial on ajalugu, mis on üks vanimaid Euroopas. Pealinn Barcelona, mis ei maga kunagi, sarmikas sisemaa, ja loomulikult kaunid Costa Brava rannad. Teid ootab lai valik kunstilisi aardeid, nagu näiteks romaani stiilis kirikud ja modernse kunsti ja arhitektuuri suurnimed, nagu Dali, Gaudi, Miro ja Picasso.

Barcelona asub mere ja mägede vahel ning omab Hispaania kõige kosmopoliitsema, modernsema ja avangardistlikuma linna mainet. See dünaamiline, avatud Vahemere linn on lõõgastumise, ringijalutamise ja selle unikaalse elustiili nautimiseks ideaalne.

Seal on palju, mida näha, nagu näiteks gooti arhitektuur, kuulus Las Ramblase avenüü, Gaudi Güelli park ja lõpetamata La Sagrada katedraal, vana Ravali kvartal, La Ribera ja la Barceloneta, rannaäärne koridoristiilis tänavate sõlm, kust on võimalik leida fantastilisi kohalikke restorane ja baare, eemal tüüpilisest turismialast.

Barcelonas ringiliikumine on lihtne. Te saate põhimõtteliselt kogu linna mööda jalutada. Samuti on seal päevane ratta rentimise süsteem ja metroo, mida on väga hea ja lihtne kasutada.

Leidke dialüüsikeskus Kataloonias

Vaadake ka meie vastselt avatud dialüüsikeskust Terrassas, mis on pioneeriks, kombineerides jätkusuutlikkuse, funktsionaalsuse ja tõhususe meie patsientide mugavuse heaks.

Costa del Sol ja Málaga

Málaga provints ja Costa del Sol pakuvad külastajatele kauneid maastike, maitsvat toitu ja sõbralikke inimesi. Külastajad saavad avastada ka rikkalikku kultuurilist pärandit, imelisi randasid ja rannikualasid ning võluvaid sisemaa villasid.

Costa del Sol on kuulus rannikut palistavate sadade randade poolest, alates vaiksetest, peidetud koobastest kuni trendikate, moodsate rannaklubidega liivarandadeni. Üks kõige populaarsemaid ajaviiteid Costal on golf – piirkonnas on üle 50 golfiraja rabavate asukohtadega mägi- ja kaljutippudel, pakkudes imetlusväärseid vaateid üle piirkonna mitmekülgsete maastike ja merele.

Vähem tuntud, kuid kindlasti külastamist väärt, on paljud Málaga provintsis olevad rabavad rahvuspargid, mis on sageli vaid lühikese, lihtsa sõidu kaugusel sisemaale. Te saate minna matkama, koobastesse, loodusesse ujuma, maastikusafarile, ratsutama ja nautida lugematuid muid seikuslikke tegevusi. Pingevabamaks päevaks väljas on Axarquia piirkonna villad ühed Hispaania kõige maalilisemaid.

Kui olete pigem õhtuinimene, siis leiate te eriti Marbella ja Puerto Banuse ümbruses suure valiku rannikuäärseid baare ja klubisid, alates lõbusatest ja lihtsakoelistest kuni äärmiselt šikkideni.

Kui tulete rannikule puhkusele, ärge jätke külastamata Málaga linna, mis on viimaste aastate jooksul uuenenud kultuuriliseks ja gastronoomiliseks keskuseks. Sellel on võrratu muuseumide valik, sealhulgas ka Picasso muuseum, sumisev kaasaegne kunsti tegevuspaik, ja tippklassi tapabaarid ja restoranid.

dialüüsikeskus Andaluusias

Puhkusedialüüs Hispaanias

Hispaanias on mitmeid NephroCare’i dialüüsikeskuseid. Ka Hispaania saared on hea valikuga. Ainuüksi Kanaari saartel on juba mitu keskust. Me pakume puhkusedialüüsi Gran Canarial, Fuerteventural, Lanzarotel, Tenerifel ja La Palmal. Enamik personalist räägib saksa ja inglise keelt ning ka hispaania keelt.