Lõuna-Aafrika Vabariik

Avastage Lõuna-Aafrika

Meie, põhjapoolkera elanike jaoks on Lõuna-Aafrika ideaalseks põgenemiskohaks, kui tabanud on talvekurbus. Ei ole midagi imestada, arvestades, et see on Kesk-Euroopa ajavööndist vaid tunni võrra ees, väljuvad otselennud sinna igapäevaselt üle kogu Euroopa. Selle tihedalt paiknevad NephroCare’i kliinikud muudavad ta ka dialüüsipatsientide jaoks nauditavaks puhkuse sihtkohaks. Kaevume selle imetlusväärsete maastike, rikkaliku kultuuri ja mitmekesise ajaloo rikkusesse.  

Riik on tuntud vapustavate maastike, veini ja toidu, ning ka oma tormilise mineviku poolest, veel hiljaaegu apartheidi ajal, mis lõppes 1994. aastal. Tänapäeval kohtavad Lõuna-Aafrika külastajad vapustavat riiki, millel on palju pakkuda.

Lummav Kaplinn

Külastajad, kes otsivad sellest maakera nurgast vana Euroopa sarmi, saavad nautida Kaplinna, Lõuna-Aafrika suuruselt teist linna peale Johannesburgi, rahvaarvuga 3,74 miljonit elanikku. Paiknedes lummava Table’i mäe taustal ja avanedes Atlandi ookeanile, võidab linn kõrged punktid visuaalse veetluse eest.  

Võtke aega, et avastada Kaplinna 350-aastase vanalinna jäänuseid, mis on vahetult kõrvuti kõrgete hoonete modernse siluetiga. Tänapäeval on Kaplinna tänavad ääristatud kuulsate brändide maailmaklassiliste butiikide ja poodidega. Linn on tuntud ka ööelu ja muretu suhtumise poolest. Kui linn tundub päikeselisel päeval märgatavalt rahulik, on nii kohalikud kui ka turistid ja üsna tõenäoliselt ka kuulsused arvatavasti lähedalasuvatel randadel lesimas ja mängimas.

Kaplinnast välja

Kui teile on saanud küllalt, põgenege linnast, et vaadata ka ümbrust. Kindlasti tuleb näha: oivalised vaated mööda Atlandi rannikut kulgevalt maaliliselt teelt, kui suundute lõunasse mööda Kapi poolsaart. Tasuks kaaluda giidiga ringsõitu, mis viib teid piirkonna kõige kuulsamate vaatamisväärsuste juurde, sealhulgas Cape pointi juurde Hea Lootuse Neemel.

Lõuna-Aafrika süda

Kuigi Kaplinna sarmile on kerge alistuda, oleks kahju jätta nägemata kirev, tulisusest ja mitmekesisusest tukslev Johannesburg. Rahvaarvuga veidi alla 10 miljoni suuremas Johannesburgi piirkonnas, pürgib see megalinna staatusesse. Ja selle välimus on ilmselge kõigile, kes on ’kullast linna’ tänavatel kõndinud. Siin saate te nautida parimat poodlemist, hingata sisse ülimat meelelahutust ja ööelu ning degusteerida maitsete ulatust metropolis, mis on tuntud selle multikultuurse köögi poolest. Muuseumid, mis avaldavad austust Lõuna-Aafrika tormilisele minevikule, nagu näiteks Apartheidi muuseum ja Constitution Hill, on samuti külastamist väärt, kui soovite saada teada rohkemat selle elava, modernse, tormilise mineviku ja ereda tulevikuga linna kohta.

Tere tulemast Eedeni aeda

Lõuna-Aafrika kihab võimalustest ja kui seiklustest tulvil reis rikkaliku loodusliku iluga on see, mida te otsite, on Garden Route täitunud unistuseks. Tuntud Lõuna-Aafrika Eedeni aiana, kulgeb populaarne Garden Route peamiselt mööda N2 riiklikku teed, alates sisemaa linnast Heidelbergist Lõuna-Kapimaal, ning minnes edasi idasse Tormide jõe külasse, mis paikneb Ida-Kapimaa piiril. Kuigi see pole enam saladuseks, sisaldab see vapustav osa riigist iidseid metsasid, ülimalt külluslikke vanadekodusid, eraldatud peitmiskohti mägedes ja hingematvaid randasid.

Rentige auto või broneerige ringreis, et tunnistada ja avastada seda väljapaistvat maakera nurka omaenda silmadega. Ja kui on aeg järgmiseks dialüüsiseansiks, on meil teile hea meel öelda, et George’i linnas, Garden Route’ist läänesl ja Jeffrey Bayst idas, asub NephroCare’i keskus.

Nähke suurt viisikut

Neile, kes võrdsustavad Lõuna-Aafrikat safariga, peaks Krugeri rahvuspark olema tegevuskava tipus. Park, mis paikneb imetlusväärsel maa-alal, hõlmates enda alla peaaegu kaks miljonit hektarit 16 erineva ökosüsteemiga, pakub lõputuid võimalusi metsikute loomade nägemiseks nende looduslikus elupaigas. Lõvid, piisonid, leopardid, ninasarvikud ja elevandid moodustavad niinimetatud ’suure viisiku’ – vaid käputäis 147 erinevast imetajast, kes territooriumil elutsevad. Ja ärge unustage erinevaid puid, kalu, roomajaid, lindusid ja kahepaikseid, kelle jaoks on park samuti koduks. Hea võimalus parki avastada on 4x4 maastikuautoga

Kui te olete selle elu suurima kogemuse kätte saanud, on meie personalil Phalaborwa keskuses vahetult pargi servas teid hea meel tervitada.

Rannaga seotud

Lõuna-Aafrika päike kutsub? Siis minge randa Durbanis, tuntud kohalikult kui ’Lõuna-Aafrika mängumaa’. See on ideaalne paik lõõgastavaks päikeseküllaseks rannapuhkuseks, eriti siis, kui temperatuurid Euroopas on alla nulli. Siin on midagi nauditavat nii noortele kui ka eakamatele, seega miks mitte kutsuda kaasa kogu pere?  

Veetke päevi randu kammides mööda Golden Mile’i (pikk rannaäär linna jalamil), lõõgastudes hea raamatuga, heites samal ajal pilgu soojadele India ookeani vetele või vaadates lapselapsi vees suplemas. Kes teab – ehk isegi liitute! Adrenaliinisööstu otsijad on kutsutud surfilauaga mõlama ja järgmist lainet püüdma. Pidage vaid meeles enda eest hoolitseda ja püsida päeva kõige kuumematel aegadel varjus. Alternatiivina võite kaaluda reisimist aastaajal, kui temperatuurid on madalamad.

Sissetallatud rajast eemal

Kui teil ikka ei saa Lõuna-Aafrika looduslikust ilust küllalt, suunduge Blyde’i jõe kanjoni looduskaitsealale. Nautige kaunist maalilist sõitu, imetledes samal ajal aukartustäratavat, läbi sakiliste kaljude kulgeva ürgse jõe panoraami. Teiseks kohaks, mida ei tohiks vaatamata jätta, on Metsik rannik. Rannikuala, mis paikneb idaranniku põhjapoolses osas, arvatakse paljude poolt olevat üheks metsikuimaks ja kõige kaunimaks kohaks kogu maal.

Lisaks Lõuna-Aafrikale

Need, kes soovivad külastada naaberriike, võiksid mõelda Svaasimaale, väike merepiirita riik Lõuna-Aafrikast kirde pool, või Namiibiale, suurriik Lõuna-Aafrikast loodes. Svaasimaa maastikud ja kultuuriliste aarete küllus on igal juhul väärt peatumist. Suunduge pika, metsiku rannikuäärega Namiibiasse, millest umbes pool on tuntud kui Luukererannik;Namibi kõrb, vanim kõrb maailmas, ning Etosha rahvuspark, kus, kui teil on pisut õnne, võite näha elevante, ninasarvikuid ja muud ürgset loodust.

Ei jõua oodata, et astuda Lõuna-Aafrika pinnale? Me mõistame seda tunnet! Alustage reisi planeerimist, uurides meie NephroCare’i keskuste võrgustikku piirkonnas veebilehelt NephroCare.com.

Me soovime teile ohutut ja õnneliku reisi!

Huvitavad faktid Lõuna-Aafrika kohta

Mitmekeelne

Lõuna-Aafrikas räägitakse 11 ametlikku keelt ja enamik lõuna-aafriklasi on mitmekeelsed.

Laevade surnuaed

Lõuna-Aafrika rannikuäärel on hinnanguliselt 3000 laevavrakki, sealhulgas ka kuulsaid.

Pealinnad

Lõuna-Aafrikal on kolm pealinna, millest igaühel on oma funktsioon: Pretoria (administratiivne), Kaplinn (seadusandlik), Bloemfontein (kohtuorgan)