Rumeenia

Rumeenia – loodusliku ilu ja kultuuri maa!

Rumeenia on rohke kultuuri ja iluga riik ning endiselt üks Euroopa paremini hoitud saladusi. Paljude maailmakuulsate leiutajate, kunstnike ja looduskaitsealade koduna on Rumeenial arvukalt avastamist ootavaid aardeid. Võtame sinna koos reisi ette ja tutvume selle vapustava riigiga.

Geograafiatund

Rumeenia on Euroopas suuruselt 12. riik ja jagab piiri Ungari, Serbia, Bulgaaria, Ukraina ja Moldova Vabariigiga. See puudutab ka Musta merd peaaegu 250 km pikkuse rannikuga. Riik on jagatud mägedeks, küngasteks ja tasandikeks.

Ühe kolmandiku riigist hõlmab Karpaatide mäeahelik, kus saab tegeleda paljude vabaõhutegevustega, sealhulgas suusatamise, mägironimise ja rattasõiduga. Euroopa suuruselt teine jõgi, legendaarne Doonau, voolab läbi Rumeenia ja lõpetab oma rännaku läbi kaheksa riigi Mustas meres. Doonau delta on üks suurimaid ja bioloogiliselt kõige mitmekesisemaid märgalasid planeedil, sealhulgas ka UNESCO maailmapärandi objekt, mille lugematutes järvedes ja rabades elab üle 300 linnuliigi ja 45 mageveekalaliigi. Paradiis loodusearmastajatele üle kogu maailma!

Väike Pariis

Väikeseks Pariisiks kutsuti 1900-ndatel Bukaresti – oma toonase moelinna reputatsiooni sai ta kuulsusrikaste ehitiste ja kõrgseltskonna elu tõttu. Rumeenia legendi kohaselt asutas Bukaresti kohalik karjus Bucur, mis tähendab otsetõlkes rõõmu. Tema kauni flöödimängu ja maitsva veini tõttu otsustasid kohalikud inimesed tekkinud linna tema järgi nimetada. Tänapäeval on Rumeenia pealinn ja riigi suurim linn suur kihav metropol.

Vaatamisväärsused

Kui te otsustate kunagi Rumeeniat külastada, või sooviksite riigi kauneid vaateid sõbrale soovitada, siis on siin mõned põhilised vaatamist väärt paigad. Bukarestil on innukatele turistidele mitmeid rõõme. Vanimal tänaval, Võidu avenüül, mis rajati 1692. aastal, on Bukaresti enda triumfikaar, mis mälestab Esimesest maailmasõjast naasnud sõdureid. Neoklassitsistlik kuningapalee oli nüüdseks võimult kukutatud monarhia elupaigaks, tänasel päeval asub neis ruumides Rumeenia Rahvuslik Kunstimuuseum.

Või sõitke Bukarestist välja ja keerake dramaatilisele ja hingematvalt maalilisele Transfagarasani kiirteele, mis ühendab Muntenia piirkonda Transilvaaniaga. Külastage tee ääres paiknevaid ühtesid paremini säilinud keskaegseid linnu ja rabavaid kindluseid, sealhulgas Brani lossi, mis oli Bram Stokeri Dracula inspiratsiooniks. Aukartustäratava looduse nägemiseks võtke veidi aega, et nautida Euroopa ühe suurima mäeaheliku, Karpaatide aupaistet, mis hiilgab metsikuse, liustike, koobaste ja haruldaste taime- ning loomaliikidega.

Maailmakuulsad leiutajad

Rumeenias on sündinud palju olulisi leiutajaid, kes on sajandite jooksul mõjutanud inimkonna arengut mitmel viisil. Meditsiiniprofessor ja psühholoog Nicolae Paulescu avastas diabeedi ravimiseks insuliini, samas kui Rumeenia füüsik ja bakterioloog loan Cantacuzino lõi kooleravastase vaktsineerimise meetodi. Traian Vuia oli teerajaja maailma lennunduses ja ehitas esimese iseliikuva lennuki. Järgmisel korral kui te dokumenti allkirjastate, tuletage meelde Petrache Poenaru nimi, esimese sulepea looja.

Tuntud kunstnikud

Rumeenlased on läbi ajaloo panustanud kunstimaailma ning jätkavad sellesse panustamist. Näiteks on Constantin Brancusi üks tähtsamaid 20. sajandi skulptoreid. Ta on panustanud suurel määral plastilise keele uuendamisesse ja kaasaegse skulptuuri visiooni. Heliloojat, muusikut ja dirigenti George Enescut loetakse olevat läbi aegade üheks parimaks Rumeenia muusikuks.

Võib-olla olete kuulnud tema kahte Rumeenia rapsoodiat või dramaatilist muusikalist ooperit „Kuningas Oidipus“, mis oli väga edukas ooperimajades ja -teatrites üle kogu maailma. Lisaks on veel Eugène Ionesco, absurditeatri peategelane ja mitmete tunnustatud etenduste, sealhulgas „Kiilaspäine lauljatar“ ja „Kuningas sureb“, autor.

NephroCare Rumeenias

Me ütleme tere tulemast kõigile, kes meid külastada soovivad ja kinnitame teile, et avastate huvitavaid paikasid, kauneid vaateid ja väga sõbraliku rahva.

Seonduvad teemad

Dialüüsikeskused Rumeenias

Üksikasjalik teave NephroCare’i dialüüsikeskustes pakutavate protseduuride ja avamisaegade kohta.