Tšehhi Vabariik

Külastades muinasjutumaad

Tšehhi Vabariik on erakordne turismisihtkoht, romantilisest Prahast kuni kaunite termaalvannide ja küllusliku, lugematu arvu muinasjutulises asukohas olevate lossidega maapiirkonnani.  

Paiknedes Kesk-Euroopa südames, on 10,6-miljonilise rahvaarvuga Tšehhi Vabariik ereda ajaloo ja dünaamilise tänapäevaga. Täielikult merepiirita, jagab ta piiri Saksamaa, Austria, Poola ja Slovakkiaga, millest ta ütles rahumeelselt lahti 1993. aastal.  

Külalislahket riiki on kõige parem nautida vabas õhus ja vaatamisväärsuseid uurides, eriti meeldivatel suvepäevadel. Juhime siin tähelepanu mõnele Tšehhi peamisele vaatamisväärsusele, mida te ei taha kindlasti maha magada.

Praha

Reis Tšehhi Vabariiki ei ole täiuslik ilma peatuseta Prahas, mis on riigi pealinn ja viies kõige külastatum linn Euroopas. Olnud pikalt kultuuriliseks, poliitiliseks ja majanduslikuks Euroopa keskuseks, hiilgab Praha unikaalse ajaloo ja paljude vaatamisväärsustega, mida tuleb näha, alates kaunitest sildadest kuni keskaegsete kirikuteni. Alustage linna avastamist ajalooliselt Vanalinna väljakult, mille asutamine ulatub rohkem kui 1000 aastat tagasi. Vaadake üles, et näha linna keskaegset astronoomilist kella, mis on seesugune vanim endiselt töötav kell. Jalutage mööda munakivitänavaid ja peatuge, et nautida iidseid väljakuid.  

1,2 miljoni elanikuga Prahat poolitab Vltava jõgi. Kõndige üle Karli silla, peatudes, et imetleda aukartustäratavaid linnavaateid ja silda ehtivat 30 kuju. Praha loss, üks maailma suurimaid losse, mille ehitus algas 870. aastal, asub jõe teisel kaldal. Lossi on alates selle vundamendi esmasest ladumisest renoveeritud ja laiendatud mitmel korral, tehes sellest viimase 1.000 aasta enamiku arhitektuuristiilide erakordse näidise.  

Teised populaarsed vaatamisväärsused Prahas on Josefov, juudi kvartal, mis on linna endine juudi geto hästi säilinud sünagoogide ja surnuaiaga. Nové Město, mille ehitus algas 14. sajandil, on koduks Wenceslase väljakule, kust leiate paljud populaarsed poed ja restoranid. Loomulikult on Prahas palju muuseume, sealhulgas ka Tšehhi rahvusgalerii ja Praha linnagalerii, kus eksponeeritakse modernset tšehhi kunsti.

Carlsbad

See koht, mida kutsutakse tšehhi keeles Karlovy Varyks, on kui kalliskivi ning on tuntud üle kogu Euroopa kui üks kontinendi kõige kaunimaid spaalinnasid. Čechys asuval Carlsbadil on looduslik rikkus 13 kuumaveeallika näol, kuhu koguneb igal aastal palju inimesi, et ravida haigusi ja tõbesid. Kaunis arhitektuur ja rikkalik kultuuriline ajalugu, mida isikud, nagu Goethe, Beethoven, Casanova ja Mozart ning ka riigipead ja filmitähed on kõik külastanud, teevad Carlsbadi lummavaks aardeks, mis on kindlasti külastamist väärt.

Konopiště loss

Umbes 40 kilomeetrit Prahast kagus asub Benesov, mida ümbritsevad mitmed ajaloolised vaatamisväärsused. Kõige tähelepanuväärsemaks on neljatiivaline kolmekorruseline 13. sajandil ehitatud château. Läbi ajaloo on loss transformeerunud ajast aega, olnud kindlustatud tõstesillaga, olnud okupeeritud rootslaste poolt ning hiljem ostetud Austria ertshertsog Franz Ferdinandi, Austria-Ungari troonipärija poolt. Selle maa-alal laiub hämmastav 225-hektariline inglise stiilis aed.  

Vlasimi loss

Väravatega, mis näevad välja, justkui oleksid nad pärit otse muinasjutust, ehitati Vlasimi loss 14. sajandil neemele Blanice jõe kohal. Originaalne gooti struktuur on lossi põhjatiivas tänapäevani hästi säilinud. Imetlusväärse ehitise ülejäänud osad annavad tunnistust aegade jooksul toimunud rohketest muutustest, mis räägivad lugusid hävitamisest ja ülesehitamisest.  

Lossis asub ka laia valiku püsi- ja ajutiste väljapanekutega muuseum. Samuti on võimalik külastada lossi põhistruktuuri osa, sealhulgas renoveeritud keldreid. Ümbritsev maa-ala on hingemattev, täidetud romantiliste niššide ja ehitistega – see on ideaalne paik, kus nautida soojal suvepäeval piknikku.

Tere tulemast paradiisi!

Kas te teadsite, et paradiis paikneb Tšehhi Vabariigis? Vähemalt paikneb seal imetlusväärne Boheemia Paradiis. Riigi esimene looduskaitseala, Boheemia Paradiis, UNESCO geopark, on 182-ruutkilomeetrine ala Ida-Čechys. See paistab silma massiivsete kaljumoodustiste poolest, mis kerkivad maapinnast justkui seletamatul moel. Mõned kaljud, mis on iidsete erosioonide ja murenemiste käigus omandanud praeguse kuju, on ligipääsetavad ka turistidele, kes soovivad looduse imeloomingut lähemalt vaadata.  

Maapiirkond on rahulik ja lõõgastav, ideaalne vabaaja jalutuskäiguks või sõiduks. Kui te olete piirkonnas, on külastamist väärt kaks lossi ja nende ümbrus: Kosti loss ja Trosky loss. Maapiirkonnas asub ka varemeid, mis annavad tunnistust piirkonna pikast rikkalikust ajaloost. Kuna pindala on väikene, on võimalik külastada suurt osa piirkonnast lühikese ajaga.  

Need on vaid mõned paljudest imetlusväärsetest vaatamisväärsustest ja sihtkohtadest Tšehhi Vabariigis. Me loodame, et naudite selle muinasjutulise riigi vaateid.

Dialüüsikeskused Tšehhi Vabariigis

Külastage Tšehhi Vabariiki ja olge kindel, et saate jätkuvalt tipptasemelist hoolt ja ravi. Fresenius Medical Care’il on üle kogu riigi mitu dialüüsikeskust. Kasutage veebipõhist kliiniku otsingut lehel Nephrocare.com, et leida keskused piirkondade lähedal, mida soovite külastada.

Head reisimist Čechys

Muidugi on Tšehhi Vabariigis lisaks siin mainitud sihtkohtadele veel palju rohkemat, mida avastada. Külastage oma reisiagenti, kohalikku raamatupoodi või raamatukogu või otsige veebist, et saada rohkem teavet ja planeerida nauditav puhkus. Ohutu, õnneliku ja tervisliku reisi terviseks!

3 huvitavad fakti Tšehhi Vabariigi kohta

1. Mäetipud ümberringi – Tšehhi Vabariik on peaaegu igast suunast mägedega ümbritsetud.

2. Kindlustatud – riigi kaunil maastikul on laialipuistatuna üle 2000 lossi, kindluse ja vareme.

3. Terviseks! Tšehhi Vabariigis tarbitakse inimese kohta rohkem õlut kui kuskil mujal maailmas.