Türgi

Türgi hõrgutised

Ida kohtub läänega, mäed kohtuvad merega. Türgi on hämmastava mitmekesisuse ja ajalooga riik, kus on imetlusväärsed vaatamisväärsused, helid, maitsed ja inimesed. Lugege edasi, et saada teada mõnede põhiliste vaatamisväärsuste ja paremini hoitud saladuste kohta. Ja samuti ka Fresenius Medical Care’i keskuste kohta, mis on dialüüsiks puhkusel saadaval.  

Olenemata sellest, kas otsite Istanbuli kosmopoliitset stiili, lõõgastavat rannaäärset peatumist Antalya turismikeskuses või ajaloolist ja kultuurilist ringkäiku ja kuumaõhupalliga sõitu läbi Kapadookia, on Türgis midagi kõigi jaoks.  

Tänu Fresenius Medical Care’i suurepärastele NephroCare’i dialüüsikeskustele, mis asuvad üle kogu Vahemere imedemaa, sealhulgas ka populaarsetes turismipiirkondades, saate nautida siin lõõgastavat puhkust kindlusega, et teie ravitase on samade standardite ja kvaliteediga nagu kodus.

Maagiline Istanbul

Paiknedes strateegiliselt Bosporusel – väinal, mis ametlikult eraldab Euroopat ja Aasiat –, on Istanbul hingematvas asukohas, ümbritsetuna täielikult veega. Seda valitsenud kolm impeeriumi on jätnud jäljed üle kogu linna: paleed, lossid, mošeed, kirikud ja monumendid.

Linna kuulsad vaatamisväärsused

Hagia Sophiat, ehitist, mis  on selle sajanditepikkuse ajaloo jooksul olnud nii kirik kui ka mošee, peetakse üheks linna kõige ilusamaks arhitektuuriliseks ehitiseks. Lähedal asub kuulus Sinine mošee oma silmatorkava katusepiiriga. Ehitis loodigi algselt rivaaliks Hagia Sophiale. 

Paljud Istanbuli külastajad naudivad täielikku lõõgastumist ühes kuulsatest osmanite saunamajadest. Muidugi ei oleks külastus täiuslik ilma jalutuskäiguta linna värvikate tänavate ja turgudega labürindis ning huvitavate vaadete, lõhnade ja maitsete segu ammutamiseta. Kui teil läheb kõht tühjaks, proovige kindlasti praetud anšooviseid (hamsi), simit’it, rõngakujulist seesamiseemnetega saia, ja ka armastatuimat meze’t, tapade sarnaseid väikeseid taldrikutäisi.

Kaunis Antalya ja selle ümbrus

Paljude populaarsete Türgi Riviera rannikul kulgevate mereäärsete kuurortide kodu, Antalya, nii piirkonna kui ka selle pealinna nimi, pakub toredat segu ajaloolisest sarmist, rabavatest mägedest ja perfektsetest randadest. Antalya linna külastajad, kes soovivad teha rohkem kui vaid lõõgastuda, saavad jalutada läbi Kaleiçi, linna ajaloolise keskuse. Üks populaarseid vaatamisväärsusi ja märgiseid on vana Osmanite riigi kivist kellatorn. Hadrianuse väravad, mis on nime saanud Rooma keisri järgi, on triumfikaar, mida kutsutakse türgi keeles „kolmeks väravaks“, see on järjekordne kaunis vaatamisväärsus ornamentidest detailide ja vapustava ajalooga.

Sihtkohtade vihjed

Mere äärde

Just nagu Türgi riik esindab maitsete laia valikut, pakub Antalya randasid kõigile.

Turismikeskus Lara rand

Neile, kes otsivad kihavat kuurordipiirkonda täielike mugavuste, restoranide, rannaklubide ja meelelahutusega 24/7, meeldib kindlasti Lara rand. Siin asuvad hotellid sobivad nii noorte kui ka vanemate jaoks: paljud on maailmakuulsate vaatamisväärsuste jäljendused, sealhulgas Kreml ja Veneetsia. Siinne liivarand on parimaks kohaks jalutamiseks, paljude erinevate spordialadega tegelemiseks ja inimeste jälgimiseks.

Rambivalguses: Antalya

Ideaalse asukohaga Türgi Rivieral on Antalya aastaringselt paljude piirkonda külastavate eurooplaste keskuseks. Siin on ülevaade sellest, mida võite sellelt dialüüsikeskuselt oodata.

  • Paikneb ühes Antalya elegantses eramajade piirkonnas
  • Sisaldab kolme dialüüsiruumi kahel korrusel kaunite vaadetega basseinile
  • Disainitud spetsiaalselt puhkusedialüüsiks lõõgastavas keskkonnas
  • Inglise, saksa, prantsuse, hollandi ja vene keelt rääkiv personal

Patara – Türgi pikim liivariba

Eemal Antalya põhilistest turismipiirkondadest asuvad mitmed eraldatud rannad. 18 kilomeetri pikkune Patara rand, pikim rand kogu Türgis, on rahvuspargis paiknev looduslik pärl. Pehme liiv ja madal vesi on ideaalseks paaritumisalaks põlistele kilpkonnaliikidele, kes seal elavad ja pesitsevad. Kuna kilpkonnad on ohustatud, on randade kasutamiseks määratud ranged reeglid ja arengutegevuse piirangud, säilitades nii imetlusväärse loodusliku vaatepildi.

Ebamaised maastikud Kapadookias

Merepiirita Kesk-Türgis paikneval alal, tuntud kui Kapadookia, mis tähendab „kaunite hobuste maad“, asuvad mõned riigi kuulsaimatest ja imetlusväärsematest vaatamisväärsustest. Siinsed maastikud on sürrealistlikud, mitte millegagi sarnanevad, mistõttu kõrvalepõige siia on seda reisi väärt. Maastik ei ole kõndijatele või algajatele matkajatele alati mugav, seega tehke nii, nagu paljud turistid, ja astuge kuumaõhupalli pardale, et nautida imetlusväärseid muinasjutulisi maastikke ülalt.

Piirkonnas on samuti laialipuistatuna palju maa-aluseid linnu. Sügavaim, Derinkuyu, paikneb lausa hämmastaval kaheksal korrusel allpool maapinda. Ümbruskonna külad nimedega Göreme, Avanos ja Ürgüp asuvad piki „haldja korstnaid“ ning on võluvad ja omapärased.

Puhkusedialüüs

Antalyast ja Istanbulist Kapadookia ja Izmirini: Fresenius Medical Care’il on Türgis üle 40 dialüüsikeskuse, mis kõik pakuvad teile kõrgetasemelist meditsiinilist abi, mida te meilt ootate ja teate. Meie kohalikud meeskonnad aitavad teid puhkusedialüüsikoha broneerimisel hea meelega. Lisaks sellele saavad nad võtta ühendust otse teie tervisekindlustusfirmaga, et kanda hoolt hüvitamist eest.

Head reisimist Türgis!

See on vaid väike osa mitmekülgsusest ja imedest, mis teid Türgis ootavad. Külastage oma reisiagenti, kohalikku raamatupoodi või raamatukogu või otsige veebist, et saada rohkem teavet ja planeerida unustamatu puhkus. Ohutu, õnneliku ja tervisliku reisi terviseks!

Seonduvad teemad

Leidke lisateavet sihtkohtade kohta Türgis ja praktilist teavet teie puhkuse jaoks Türgis.
 

Türgi puhkusedialüüs

Dialüüsikeskused Türgis 

Üksikasjalik teave NephroCare’i dialüüsikeskustes pakutavate