Ühendkuningriik

Parim osa Ühendkuningriigist

Kirev segu inimestest, riikidest, maastikest ja vaadetest teeb Ühendkuningriigist selle, mis ta eelkõige on: mitmekesine. Kuigi mõned võivad kliima üle kurta, teevad saarte mahedamad temperatuurid ÜK teiste jaoks ideaalse puhkuse sihtkoha. Tulge ja avastage meiega põhilised paigad!

Ühendkuningriik ehk ÜK on poliitiline liit, mis koosneb neljast riigist – Inglismaa, Wales, Šotimaa ja Põhja-Iirimaa. Kogu ÜKs olev samaaegne rahvastevaheliste sarnasuste ja erinevuste segu on see, mis muudab riigi paeluvaks ja rikkalikuks. Selles „NephroCare for me“ väljaandes oleme fookusesse valinud kaks riiki, Inglismaa ja Walesi, lihtsalt seetõttu, et suurim arv ÜK NephroCare’i keskuseid asuvad seal.

Londoni vaatamisväärsused ja helid

Paluge kellel iganes nimetada mõni ÜKs olev linn ja võite kindel olla, et vastuseks on peaaegu alati London. Elava ajaloo ja kireva kaasajaga metropol on tänapäeval koduks rohkem kui 8,6 miljonile inimesele. Kuid kas teadsite, et Thamesi kaldal olev linn on Inglise kuningate ja kuningannade koduks olnud üle 1000 aasta? Londoni kitsastel munakivitänavatel satuvad tänapäeva külastajad kokku unikaalse seguga Rooma-aegsetest varemetest ja modernsetest arhitektuurilistest imedest. Siin on ülevaade meie 5 põhiasjast, mida Londonis teha ja näha.

  • Londoni Tower: See ikooniline loss Thamesi kaldal on läbi selle pika ajaloo kandnud mitmeid funktsioone: kuninglik residents, vangla, relvaladu jne. Tänapäeval on see muuseum ning UNESCO maailmapärandi objekt.
  • Big Ben ja parlamendihooned: Kellatorn parlamendihoonete põhjapoolses osas on saanud üheks ÜK kõige kuulsamaks sümboliks. Vähetuntud fakt: nimi Big Ben viitab tegelikult tornis asuvale tornikellale, mitte tavakellale.
  • Thamesi jõgi: Misiganes ilmaga on mitmeid linna vaatamisväärsusi võimalik vaadelda jõelt mugavast ekskursioonipaadist. Minge lihtsalt peatuses maha, kui soovite veidi rohkem ringi vaadata.
  • Maailmakuulus poodlemine: Harrods, kõrgklassi kaubamaja Knightsbridge’i linnaosas, on Londoni ettevõte ning on külastamist väärt isegi siis, kui te midagi ei osta.
  • Londoni vaateratas: Euroopa kõrgeimal vaaterattal istudes saate te nautida avaraid linnavaateid ühest Londoni kõrgeimast vaatepunktist.

Suurepärased inglise välisalad: rahvusparkide rohkus

Neile, kes soovivad suurest sagivast Londonist välja saada, on Inglise maapiirkonnas ja kaugemal inglise rahvusparkides palju vaatamist väärt. Lake Districti rahvuspark Loode-Inglismaal pakub idülliliste järvede ja mägedega suurt hulka vaateid ja tegevusi kõigis vanustes inimestele. Paljud alad on ka ratastooliga ligipääsetavad. Sõltuvalt aastaajast toimuvad üle kogu ala erinevad üritused ja tegevused.

Teine rahvuspark, mida tasub külastada, on Yorkshire Dales’i rahvuspark. Iidsetest kivistest küladest traditsiooniliste põllumaade, vapustavate koskede ja tihedate metsadeni on Dales rikkaliku ajalooga ning täis ilu ning iseloomu. Peak Districti rahvuspark Kesk-Inglismaal on mitmekesisuse ja rohkete kontrastide asukohaks. Pange jalga matkasaapad ja seadke end valmis mugavaks jalutuskäiguks, kui jõuate nendesse osadesse, kus järsud lubjakiviorud vahelduvad rabavate kõrgete nõmmedega. Veel kord, paljud rajad on ratastoolisõbralikud ning pakuvad kergeid sirgjoonelisi jalutuskäike.

Rändamine läbi Walesi

Suurbritannia läänerannikul asub Walesi riik. Lisaks 1562 kilomeetrile maalilisele rannikujoonele asub seal ka Inglismaa ja Walesi kõrgeim tipp, 1085 meetri kõrgune Snowdoni mägi, kõmri keeles Yr Wyddfa, mille tähendus on ’haud’. Mägi asub Snowdonia rahvuspargis, Walesi suurimas rahvuspargis. Siin ei teki puudust hingematvatest maastikuvaadetest ja mitmekesisest ürgsest loodusest.

Kui teile meeldib jalutada mere ääres, ei ole midagi paremat kui Walesi rannikurada. Rada algab põhjast Chesteri lähistelt ja kulgeb peaaegu läbi kogu riigi rannikupikkuse. Mõned raja osad, näiteks Prestatyni ja Conwy vahel, on ideaalsed kergeks jalutuskäiguks ning on ratastooliga ligipääsetavad.

Külastades Šotimaad ja Põhja-Iirimaad

Reis Šotimaale ei ole täiuslik ilma peatumiseta Edinburghis, nimetatud The Telegraphi poolt ÜK kauneimaks linnaks kolmandat aastat järjest. Imetlege vastselt uuendatud rannajoont, kulgege mööda kosmopoliitseid tänavaid ja minge ringkäigule Edinburghi lossi, mis on Šotimaa number üks vaatamisväärsus. Kui teil on mõned lisapäevad, on Šoti mägismaa külastamine kohustuslik, kui teile meeldib näha looduse imetlusväärseid vorme.

Suurbritanniast saate te lihtsa vaevaga minna praamiga Põhja-Iirimaale, et avastada Belfasti ajaloolist linnakeskust. Hop-on, hop-off bussituur on suurepäraseks viisiks näha peamiseid vaatamisväärsusi ühe hoobiga. Minge päevasele reisile Belfastist kirderannikule, et näha Giant’s Causewayd omaenda silmadega. Teetamm, iidse vulkaanipurske jäänuk, koosneb enam kui 40 000-st mustast tardunud laava sambast, mis ulatuvad veest välja.

Nüüd, kus oleme teile tekitanud isu ÜKd külastada, kasutage dialüüsikeskuse otsingut, et saada abi puhkuse planeerimisel. Me soovime teile õnnelikku, tervislikku ja ohutut reisi Ühendkuningriiki. 

ÜK – huvitavad faktid

Pikim nimi

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, linn Walesis, on pikim kohanimi ÜKs. Selle tähendus: Püha Neitsi Maarja kirik valge sarapuu lohus kiirevoolulise keerise ja punase koopa juures asuva püha Tysilio kiriku juures.

Merega seotud

Olenemata teie asukohast ÜKs, ei ole te merest kunagi kaugemal kui 120 kilomeetrit.

Jalgpallifännid!

ÜK on maailma ainuke nelja rahvusliku jalgpallimeeskonnaga maa, üks iga riigi eest.