Ungari

Ungari – paljude aarete maa

 

Enamik välismaalastest seostavad Ungarit Ferenc Puskási, kuulsa jalgpalluri, maitsva guljaširoa või Hortobágy rohtlatasandikega (või puszta’dega). Kuid see väike merepiirita riik Kesk-Euroopas sisaldab mitmeid muid huvitavaid aardeid!

Euroopa südames

Ungari on maa-ala poolest üsna väike. Riigi keskkohast selle piirideni ei ole üle 300 km, mistõttu on võimalik avastada kõiki piirkondi isegi siis, kui teie reis ei ole väga pikaajaline. Ühe Euroopa vanima riigina on ta ainulaadne oma linnade, maastike ja inimeste poolest.

Ungari tohutute rikkuste avastamiseks peate te vaid Euroopa südamesse reisima – kus Budapesti suursugusus kohtub Hortobágy piirkonna romantilise Suure tasandiku rahuliku alaga. Avastage mitmeid muistseid müüriga ümbritsetud linnasid, nagu näiteks Sopron ja Köszeg, ning võrrelge nende unikaalset ilu Pécsi, 16. sajandi Türgi bastionlinnaga või barokkstiilis meistriteose Egeriga.

Ei ole mingi üllatus, et Ungaris on kaheksa objekti, mis kvalifitseerusid silmapaistva tähtsusega maailmapärandite nimistusse, sealhulgas ka pealinn Budapest. Viidatud kui üks maailma kõige kaunemaid linnu, pakuvad Budapest ja selle ümbrus turistidele rohkelt ajalugu ja vaatamisväärsusi, eriti piki Doonau jõe kaldaid. Euroopa pikkuselt teine jõgi jaotab linna ja kogu selle majesteetlikkuse kaheks ning pakub põhjapoolsetelt mägistelt piirkondadelt erakordselt maalilisi vaateid.

Doonau pärliks kutsutud Budapest hiilgab paljude suurepäraste muuseumide, ooperiteatri ja lossiga, maailma suurima termilise vee koopavõrgustiku ning kaunite Doonau-äärsete jalutusradadega. Ja veel nii palju rohkem ootab teie külastamist! Ungari kirdeosa kutsutakse Egeri-Tokaj veinipiirkonnaks. Sellel on ühised piirid Slovakkiaga ja seal toodetakse oivalist veini, sealhulgas maailmakuulsat „pulliverd“ ja tokaj aszú’d.

Nüüd Ungari kagupoolse Suure tasandiku juurde – maailmakuulsasse Hortobágy piirkonda. Seal asub Ungari lemmik puhkustepaik, Balatoni järv, suurim mageveejärv Euroopas. Ulatudes peaaegu 80 km pikkuses läbi riigi lääneosa, ei ole selle keskmine sügavus üle 3 m, pakkudes fantastiliseks puhkuseks ideaalseid tingimusi. Järv pakub suurel hulgal armastatud puhkusetegevusi, nagu näiteks ujumine, lohesufamine, purjetamine ja veesuusatamine, ning neile, kes eelistavad mitte märjaks saada, on tennis, kalastamine ja ratsutamine. Talvel pakub järve külmunud pind võimaluse uisutamiseks, jääpurjetamiseks ja jääkalastamiseks.

Ungari köögihõrgutised

Traditsiooniline Ungari köök kasutab suurel hulgal liha ja peekonit ning sisaldab palju seatooteid ja eritooteid. Ungarlased said sealiha meistriteks ilma valikuvõimaluseta – 150-aastase Osmanite okupatsiooni ajal konfiskeerisid türklased peaaegu kõik peale sigade. Sageli kasutatavateks vürtsideks ja köögiviljadeks, mida ungari köögist leida võib, on paprika, küüslauk, sibulad, punane või must pipar, kartulid ja tomatid.

Kui on aeg tähistamiseks, on hani tavaliselt mistahes pidusöömaaja esimeseks valikuks. Ja muidugi ka maitsvad veinid tokaj aszú, bikavér („pulliveri“), Törley vahuvein ja aperitiiv Unicum. Gurmee armastajad on oodatud maitsma ungari guljaši, täidetud kapsast, letšot ja maailmakuulsat magustoitu Dobosi kook või somlói’d.

NephroCare Ungaris

Kas teadsite, et maailma esimene Fresenius Medical Care’i poolt juhitav tervishoiukeskus alustas tegevust Ungaris Sopronis ning et esimene dialüüsikeskus, mis ehitati vastse projektina, asus põhjapoolses Esztergomi linnas? Ungaris on mitmeid Fresenius Medical Care’i dialüüsikeskuseid ja teisedki keskused on varustatud seadmete ja varustusega.

Suur hulk välismaa külalisi saavad ravi neljas Fresenius Medical Care’i keskuses Budapestis. Tulge ja külastage meie riiki, nautige meie kaunist pealinna või külastage meie maalilises maapiirkonnas olevaid linnasid ja lõõgastavaid spaasid.

Kui te soovite meie Ungaris asuvate NephroCare’i keskuste kohta üksikasjalikumat teavet, vaadake palun meie Puhkusedialüüsi kataloogi.

Seonduvad teemad

Dialüüsikeskused Ungaris

Üksikasjalik teave NephroCare’i dialüüsikeskustes pakutavate protseduuride ja avamisaegade kohta.