Venemaa

Kaasakiskuv Venemaa

Nii Euroopas kui ka Aasias laiuv Venemaa, tänapäeval ametliku nimega Venemaa Föderatsioon, on mitmekülgne maa värvika kultuuri ja looduslike eluviiside seguga ning on pindala poolest maailma suurimaks riigiks.  

Venemaa on lummav paik. Mitte ainult selle huvitava ja kohati mäsleva poliitilise ja sotsiaalse ajaloo pärast, sealhulgas hiljutiselt üleminekult kommunismilt föderaalsele demokraatiale, kuid ka selle rahutute, ajaloost ja kultuurist tulvil linnade ja aukartustäratavate maastike tõttu, mis toovad esile looduse parima osa. Alustame reisi läbi maa, mis inspireeris kunagi Tolstoid ja Dostojevskit ning kinkis meile modernse balleti ja maailmatasemelised sümfooniad.

Linnalik Moskva

Paljude välismaalaste jaoks on kosmopoliitne Moskva, Venemaa suurim linn, lääne mõjutuste kehastuseks. Luksuslikud kauplused, rabavad linnapildid, kuulsad vaatamisväärsused – rikas linn Moskva jõe kaldal pakub piiramatuid kultuurilisi ja vabaajategevusi, ning on maailmas üks kallimaid linnasid, kus elada.  

Eriti mõjutab linna atmosfääri ja välimust ajalooline Kreml, mis tähendab kindlust. Võrratu kompleks, mis asub uhkelt ja tugevana linna südames, ehitati aastatel 1482–1495 ja on läbi ajaloo kandnud mitmeid olulisi rolle, sealhulgas olnud tsaari residentsiks ja Nõukogude juhtide koduks. Tänapäeval asub seal Venemaa Föderatsiooni presidendi ametlik residents.  ;

Balti ilu

Peterburi, saanud nime tsaar Peeter Suure järgi, on Balti mere äärne linn, mis näib olevat pidevalt muutuva identiteediga. Ainuüksi 20. sajandil kandis see kolme nime: Peterburi (enne 1914. ja peale 1991. aastat), Petrograd (aastatel 1914–1924) ja Leningrad (aastatel 1924–1991).  

Tänapäevane Peterburi, rahvaarvuga 5,1 miljonit, on elav, roheline paik. Tänu arvukatele parkidele ja aedadele, nii ajaloolistele kui ka uutele, on Peterburi teeninud Venemaa kõige rohelisema linna tiitli. Selle suure linna eriliseks osaks on Ermitaaži muuseum, üks maailma suurim ja vanim kunsti ja kultuurikogude kodu.

Kas teadsite...?
Maailmapärand: Venemaal on kokku 23 UNESCO maailmapärandi objekti, sealhulgas Kreml ja Punane väljak Moskvas, kogu ajalooline Peterburi keskus ja Lääne-Kaukaasia piirkond.

Ühendused läänega:

Lähimas punktis, eraldatud vaid Beringi väinaga, on Venemaa ja USA, või täpsemalt, Alaska osariigi vahel vaid 85 kilomeetrit. Tuhandeid aastaid tagasi olid kaks kontinenti maasilla abil ühenduses. Alaska kuulus Venemaale, enne kui USA selle 1867. aastal ostis.

Euroopa kõrgeim?

Eeldatavalt 5642 m kõrgune mägi Elbrus asub Euroopas ja mitte Aasias, üks pikaaegne vaidluskoht. Ta trumpab üle 4810,45 m kõrguse Mont Blanci, võites Euroopa kõrgeima tipu tiitli.

Põgenemine maale

Erksaks kontrastiks selle pulseerivatele linnakeskustele on Venemaal tuhandeid ruutkilomeetreid maalähedasi maastikke. Kuulus Trans-Siberi raudtee, Moskvat Ida-Venemaaga ühendavate raudteede võrgustik, kulgeb läbi Venemaa maapiirkondade. See raudtee, mida kasutatakse nii kauba kui ka reisijate vedamiseks, on maailma pikim. Võimalikke marsruute, mille hulgast valida, on kolm, millest on vaieldamatult kõige kuulsam 9.258-kilomeetrine ehk 6 päeva pikkune reis Moskvast Vladivostokki, mis asub Jaapani mere ääres! 

Vulkaanilised jäljed

Kaukasuse mäeaheliku läänepoolses osas, Venemaa ja Gruusia piiri lähedal, pöördub kogu tähelepanu Elbruse mäele. See majesteetlik mägi, sisuliselt uinunud vulkaan, küünib 5642 meetri kõrguseni, olles maailma 10. kõrgeimaks tipuks. Iga aasta juulis ja augustis tulevad rahvusvahelised mägironijad hulkadena, et selle tippu ronida – saavutus, mis nõuab aastatepikkust treeningut ja ettevalmistust ning võtab aega keskmiselt nädala, et see täide viia.

Rekordeid purustav järv

Baikali järve iseloomustamiseks on võimalik kasutada mitmeid ülivõrdeid – see on nii maailma sügavaim kui ka vanim järv ning ka maailma suurim magevee reservuaar. Paljude sõnul on see ka selgeima veega järv. Paiknedes Venemaa keskosas, Siberis, 445 meetrit üle merepinna, on veekogu ümbritsetud mägedega kõikidest külgedest. Järvel on 22 saart, millest suurim, Olhoni saar, on 72 kilomeetrit pikk ja 21 kilomeetrit lai.  

Unikaalsed looduslikud fenomenid on Baikali järve lahutumatuks osaks. Näiteks niinimetatud Baikali sädelus, eriline järve sädelemine päikese käes, mis juhtub vaid siis, kui vesi on täiesti rahulik. Valguse peegeldumise viis veelt meenutab sulanud klaasi. Lisaks sellele mõjutavad järve looded, kuigi tõus ja mõõn ei väljendu nii tugevalt kui maailma ookeanidel.

Puhkus Venemaal – see on NephroCare’iga võimalik.

NephroCare’il on läänes tugev kohalolek. Võtke keskusega otse ühendust, kui planeerite piirkonnas viibida. Meil on äärmiselt hea meel teid tervitada ja pakkuda dialüüsiseansi paika olenemata sellest, milline keskus on lähim. Jätke maha igapäevaelu ja veetke aega, avastades huvitavat uut ümbrust.

Seonduvad teemad

Üksikasjalik teave NephroCare’i dialüüsikeskustes pakutavate protseduuride ja avamisaegade kohta.

Dialüüsikeskused Venemaal