NephroCare kasutab sellel veebisaidil küpsiseid, et suurendada kasutajate kogemusi ja pakkuda parimat võimalikku teenust. Veebisaidi sirvimisel jätkate küpsiste kasutamist. Lisateavet leiate meie Privaatsuspoliitikast.

Neerud ja neeruhaigus

Kui teil on neeruhaigus, lõpetavad teie neerud aeglaselt töötamise ja ei suuda enam olulisi funktsioone, mis teid tervena hoiavad, täita. Neeruhaigust ei ole võimalik tagasi pöörata, kuid kui neerufunktsiooni langus avastatakse piisavalt vara, on võimalik ennetavate meetmetega neeruhaiguse progresseerumist aeglustada – veelgi enam, mõnedel juhtudel on võimalik neeruasendusravi isegi vältida. Neeruhaigusega elamine on võimalik, me oleme siin, et teid toetada, kuid pidage meeles, et ka teil on patsiendina oluline roll: teie aktiivne koostöö on väga oluliseks aspektiks – seda on palju rohkem, kui tavaliselt neeruhaiguseta patsientidelt oodatakse. 
Sellest jaotisest leiate teavet neerude, neeruhaiguse staadiumide, ravivõimaluste ja võimalike kaasuvate haiguste kohta.

Seonduvad teemad

Põhifaktid neeru kohta

Teie kaks neeru teevad rohkem tööd, kui te aru saate. Neerud eemaldavad kehast liigset kehas olevat vett ja jääkaineid 24 tundi päevas.