Dialüüs

Dialüüs – tehes ära teie neeru töö

Dialüüs on protseduur, mida kasutatakse, et asendada mõndasid neerude funktsioone. See ravimeetod saab asendada vaid mõningaid normaalse neeru baasfunktsioone.

Kahte kõige olulisemat neerude funktsiooni – liigse kehas oleva vee ja verre kuhjunud jääkainete eemaldamine – käsitletakse dialüüsravi abil.

Siiski, isegi selle raviga, peate te andma endapoolse panuse, järgides õiget dieeti, et hoida vett ja jääkaineid aktsepteeritaval tasemel.

Muid funktsioone, nagu näiteks neerude rolli punaste vererakkude tootmisel ja luude tugevana hoidmisel, käsitletakse ravimitega.

Dialüüsivalikud – peritoneaaldialüüs ja hemodialüüs

Kaks põhilist dialüüsivormi on peritoneaaldialüüs ja hemodialüüs. Hemodialüüs toimub väljaspool keha, peritoneaaldialüüs toimub kehasiseselt.

Mõlemad dialüüsitüübid on neeruhaiguse ravis tõhusad. Nendevaheline valik sõltub peamiselt teie isiklikest eelistustest ja elustiilivalikutest, kuid samuti teie üldisest kliinilisest seisundist.

Teil võib olla meditsiiniline seisund, mis muudab ühe otsustest paremaks valikuks – teie arst võib anda teile soovituse seda arvesse võttes.

Seonduvad teemad

Hemodialüüs on saadaval ka koduse ravimeetodina, tutvuge sellega lähemalt:

Kodused ravimeetodid

Hemodialüüs on saadaval ka koduse ravimeetodina.