Osa selle transplantatsiooni kohta teadliku nõusoleku tegemisel on teadlikkus potentsiaalsete riskide kohta. Doonorneeru seostatakse kolme peamise probleemiga: äratõuge, funktsioneerimine ja organi eluiga.
Peale transplantatsiooni peate võtma teatud ravimeid, sealhulgas immunosupressante, mis alandavad äratõukeriski. Te peate võtma kõiki oma nefroloogi poolt määratud ravimeid, et vähendada risk absoluutse miinimumini. Siiski, kuna need ravimid supresseerivad immuunsüsteemi, peate pärast operatsiooni enda eest väga hästi hoolitsema.
Funktsioneerimise osas hakkavad mõned doonorneerud tööle kohe, teistel võtab see mõni päev aega. Kui te olete viimases grupis, võite vajada dialüüsi, kuni uus neer normaalselt funktsioneerima hakkab. See on sage ja ei ole kohene põhjus transplantatsiooni õnnestumise pärast muretsemiseks.
Viimaks, doonorneer töötab keskmiselt 10–15 aastat. Selle põhjuseks on neerufunktsiooni vähenemine aja jooksul. Seetõttu on teil alati võimalus minna tagasi dialüüsile või proovida leida teine doonorneer kas elusloovutamise või riikliku transplantatsiooninimekirja abil.
Kuigi tüsistusi esineb, püüdke nende üle eelnevalt mitte muretseda. Teie nefroloog tagab teie jaoks parima võimaliku ravi transplantatsioonile eelnevalt, selle kestel ja peale seda, ning te peaksite mistahes spetsiifiliste küsimuste või muredega pöörduma tema poole.